Na czym polega i czym jest pozycjonowanie lokalne?

seo pozycjonowanie lokalne

Marketing internetowy oferuje obecnie bardzo wiele różnych, ciekawych kampanii, których efektywność można dość łatwo mierzyć, chociażby przez ogólnodostępne i darmowe narzędzia analityczne takie jak Google Analytics. Jedną z kampanii, którą można zaprojektować dla firmy, której działalność ma raczej charakter stacjonarny, ograniczony do konkretnego obszaru- na przykład w ramach jednego miasta, jest pozycjonowanie lokalne. Są to różnego rodzaju działania i zabiegi odpowiednio rozłożone w czasie, które mają na celu poprawić pozycję strony w wyszukiwarce na wybrane słowa kluczowe na konkretnym obszarze- np. może to być obszar krakowski, czyli miasto i jego okolice. Jest to reklama, która może dać naprawdę bardzo wiele korzyści firmie.

Jakie firmy mogą wykorzystać pozycjonowanie w Krakowie?

Przede wszystkim takie biznesy, którym zupełnie nie jest potrzebna reklama o zasięgu ogólnopolskim. Może to być prywatny gabinet medyczny, lokalne usługi budowlane, zakład kosmetyczny czy salon fryzjerski. W przypadku takich usług, przedsiębiorca nawet fizycznie nie jest w stanie obsługiwać klientów z innego miasta czy z całego kraju. Dlatego, podczas projektowania kampanii bierzemy pod uwagę Kraków i to, jak być widocznym lokalnie. W wielu przypadkach agencje reklamowe oferują świadczenie lokalnego SEO w modelu rozliczeń za efekt, co jest przede wszystkim korzystne dla samych klientów. Dodatkowo, reklama lokalna zazwyczaj jest tańsza od tej ogólnopolskiej, co również zachęca do tego, aby taką kampanię wdrożyć w życie.

Co można zyskać dzięki takiemu pozycjonowaniu?

Zawsze warto w pierwszej kolejności porozmawiać o korzyściach, aby widzieć sens zamawiania takiej reklamy. Celem pozycjonowania jest umieszczenie strony w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania na wcześniej ustalone słowa kluczowe. Te wysokie pozycje strony są ważne, gdyż jak pokazują liczne badania, użytkownicy, którzy szukają czegoś poprzez Google zazwyczaj po otrzymaniu wyników wyszukiwania przeglądają głównie te strony, które wyświetlą się im jako pierwsze w kolejności. Co za tym idzie, będąc wysoko w top 10 mamy szansę zaprezentować swoją ofertę szerszemu gronu odbiorców, a im więcej osób ją zobaczy- tym więcej będzie mogło z niej skorzystać. To bezpośrednio może wpłynąć na wyniki sprzedaży i ją zwiększyć, a tym samym pomóc w rozwoju przedsiębiorstwa. Pozycjonowanie pozwala więc wybić się ponad konkurencję i sprawia, że zwiększa się świadomość istnienia danej marki na rynku lokalnych dóbr i usług.

Zainteresowało Cię pozycjonowanie lokalne? Odwiedź: https://brandbay.pl/pozycjonowanie-stron-seo