Biura księgowe i ich oferta

Rynek biur księgowych jest coraz bardziej wymagającym rynkiem, bo choć zapotrzebowanie na outsourcing usług księgowych jest coraz większe, to jednak rośnie także liczba firm zajmujących się prowadzeniem rachunkowości dla innych podmiotów gospodarczych. Większa konkurencja na rynku sprawia, że biura księgowe powiększają swoją ofertę o kolejne dodatkowe usług, które mają przyciągnąć do nich więcej klientów. Do podstawowych usług oferowanych przez biura księgowe należy przede wszystkim prowadzenie ksiąg rachunkowych: zarówno ksiąg pełnej rachunkowości, jak i podatkowej księgi przychodów i rozchodów, jak też obliczanie należnych podatków, które musi firma wpłacać do urzędu skarbowego. Drugim obszarem typowym i najczęściej oferowanym przez biura rachunkowe jest prowadzenie kadr i płac.

W ich ramach firmy zajmujące się księgowością prowadzą teczki osobowe pracowników firm, na rzecz których świadczą usługi oraz obliczają należne pensje i wysokość składek jakie powinien pracodawca odprowadzać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jednak na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących różnorodne wyspecjalizowane usług, wśród nich znaleźć można między innymi:

1.Księgowość dla zagranicznych firm – coraz więcej Polaków decyduje się na założenie własnej firmy za granicą, jednak poszukują wsparcia księgowego, gdzie pracownicy mówią po polsku i będą w stanie wyjaśnić im wszelkie zawiłości związane z prawem kraju, w którym zakładają firmę. Pojawiają się zatem biura takie jak to – http://biuroksiegowewhiszpanii.pl. Ich pracownicy biegle władają zarówno językiem polskim jak i danym języki obcym dzięki czemu mogą prowadzić księgo w języku kraju, w którym jest zarejestrowana firma, ale ze swoimi zleceniodawcami kontaktują się w języku polskim.

2.Księgowość dla konkretnych branż – coraz częściej spotkać można także biura wyspecjalizowane w prowadzeniu księgowości dla firm z konkretnej branży. Np. księgowości dla międzynarodowych firm transportowych czy księgowości dla firm budowlanych, czy firm z branży IT.

3.Wsparcie nie tylko księgowe – coraz więcej biur w ramach współpracy oferuje nie tylko rozliczenia i prowadzenie księgowości, ale także porady prawne czy doradztwo biznesowe. Tego typu biura przyjmują odwrotny model niż specjalizacja, starają się zapewnić kompleksową obsługę biznesową dla swoich klientów.

To tylko jedne z wielu przykładów na to jak biura księgowe radzą sobie z konkurencją na rynku i usług, które oferują w ramach podejmowanej z klientem współpracy.