5 powodów dlaczego warto korzystać z brokera usług kurierskich

Broker usług kurierskich

Na czym polega działalność brokera usług kurierskich? Jego praca skupia się przede wszystkim na pośredniczeniu pomiędzy danym przedsiębiorstwem logistycznym zajmującym się wysyłką towarów a konsumentem zamawiającym taką usługę. Brokerzy zrzeszają oferty różnych przewoźników funkcjonujących na rynku. Firmy brokerskie mogą również świadczyć własne rozwiązania logistyczne dla klientów biznesowych, gwarantować integracje e-commerce oraz liczne automatyzacje czy optymalizacje procesów. W dzisiejszym rozbudowanym technologicznie e-świecie każda opcja usprawniająca funkcjonowanie przedsiębiorstwa w kwestii magazynowania, transportu czy sprawnej wysyłki jest warta zastosowania.

Dlaczego należy korzystać z usług brokerów?

Często zadajemy sobie pytanie, czy lepiej skorzystać z usług pośrednika, czy wybrać konkretną firmę kurierską, która zajmie się realizacją naszego zamówienia? Ilość dostępnych na rynku przewoźników oferujących podobne usługi może nas jednak nieco przytłoczyć. Którego kuriera wybrać? Jakimi kryteriami się kierować? Przeczytać opinie? Porównać ceny i możliwości na własną rękę? Jest to trudne zadanie wymagające czasu, zaangażowania i rzetelnego, internetowego reaserchu. Tu z pomocą użytkownikom przychodzą firmy brokerskie.

Do głównych zalet tego typu przedsiębiorstw zaliczyć możemy między innymi:

– szybką porównywarkę cen

Platformy internetowe brokerów wyposażone są w narzędzie umożliwiające szybkie i sprawne prześledzenie aktualnych ofert przewoźników – mianowicie porównywarkę cen. Po wpisaniu odpowiednich danych i wciśnięciu jednego przycisku – w jednym miejscu pojawią nam się wszystkie dostępne (w tej chwili) oferty firm kurierskich. Dodatkowo możemy ustalić sobie zakres cenowy, typ oferty, jak również szybkość dostarczenia. W ten sposób błyskawicznie znajdziemy najtańszego kuriera dla naszej przesyłki. Sprawdź na globkurier.pl/porównywarka-kurierów

– konto indywidualne lub biznesowe

Korzystając ze strony brokera mamy możliwość złożenia zamówienia zarówno wtedy gdy nie jesteśmy zarejestrowani w serwisie, jak również po zalogowaniu. Warto jednak podkreślić fakt, że stworzenie konta gwarantuje dodatkowe korzyści użytkownikom. Zazwyczaj są to atrakcyjne rabaty/zniżki na przesyłki krajowe czy międzynarodowe, ale klienci biznesowi mogą liczyć między innymi na takie benefity jak: dedykowany opiekun, darmowe integracje e-commerce czy ekspresowe zwroty pobrań. Firmy wysyłające dużą ilość paczek powinny rozważyć więc ewentualną współpracę z wybranym brokerem.

– niskie ceny

Ze względu na bardzo dużą ilość zleceń wykonywanych przez brokerów, mogą liczyć oni na lepsze stawki u przewoźników, a co za tym idzie oferować tańsze usługi swoim klientom. Tani kurier (globkurier.pl/tani-kurier) to postawa biznesu ecommerce. Zaoszczędzone środki na przesyłkach można zainwestować w rozwój firmy i reklamę

– aktualność ofert

Bardzo ważna, poruszana już wyżej kwestia, która zasługuje na wyróżnienie w osobnym punkcie. Gdy samodzielnie poszukujemy kuriera, przeglądając strony przewoźników i dostępne ceny możemy natknąć się niestety na niezaktualizowane oferty, które straciły już swoją ważność. Przez to jesteśmy zmuszeniu rozpocząć najczęściej nasze poszukiwania od nowa. U brokera mamy pewność, że dana opcja na sto procent obowiązuje w danej chwili.

– platforma online

Wszystkie czynności związane z zamówieniem przesyłki wykonamy online. Porównamy ceny, wybierzemy kuriera dostosowanego do naszych preferencji, złożymy zamówienie, dokonamy transakcji. Następnie pozostaje nam jedynie oczekiwanie na przewoźnika, który podjedzie po paczkę.

Korzystanie z usług brokerów jest więc niezwykle ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem, które obecnie staje się coraz popularniejsze. Nie tylko wśród klientów indywidualnych, ale również i firm.