Konserwatywny liberalizm

Obecnie, w 2015 roku możemy dokonać już pewnej analizy. Od około 2001 roku zaistniał prawdziwy szał, i jak to sie mówi „bum” na kierunki studiów związane z marketingiem i zarządzaniem. Marketing studia były otwierane na niemalże każdej uczelni, która tylko mogła sobie na to pozwolić. Podobnie wyglądało to w przypadku zarządzania.

Obecnie, po tych kilkunastu latach, możemy ocenić, czy owy kierunek spełnił swoje oczekiwania, a konkretniej to nie swoje, a obecnie to w większości absolwentów owych kierunków. Trzeba w pełni przyznać, że obecnie mamy spory wysyp marketingowców. Kierunek jednakże nie został zapomniany, nie został usuwany z uczelni, a nadal trzyma się stabilnie a wręcz rozwija. Dowodem na to są chociażby takie toki edukacyjne jak coaching studia podyplomowe – kierunek który powstał jako jedna z pochodnych marketingu, szkolenia i zarządzania – pewnego rodzaju wypadkowa.

Kraków studia marketingowe to między innymi, i przede wszystkim Wyższa Szkoła Zarządzania i bankowości. To właśnie tutaj, przede wszystkim nauczymy sie marketingu, ale od tej bardziej praktycznej, aniżeli teoretyczne strony. To tutaj właśnie marketing jest prowadzony głównie przez praktyków biznesu – są to osoby które często posiadają własne działalności gospodarcze, którzy samodzielnie muszą działać i walczyć o wypracowaną pozycję. i jest to niewątpliwie wielka zaleta owej szkoły, gdyż to właśnie przede wszystkim od takich osób, które praktycznie podchodzą do zagadnień, nauczymy się wiele więcej, aniżeli od teoretycznych profesorów wyciągających wiedzę z książek.