Lokal pod aranżację sklepu- jaki najlepiej będzie wynająć?

Bardzo wiele biznesów po prostu musi posiadać swoją fizyczną lokalizację, a dodatkowo, bardzo często dość mocno wpływa ona na sprzedaż i na powodzenie biznesu. Tym samym, chcąc wybrać lokalizację swojego biznesu tym uważniej przeglądamy i analizujemy dostępne lokale użytkowe na wynajem. W dużej mierze możemy oczywiście kierować się swoją intuicją, ale kluczowa jest też rzetelna analiza otoczenia lokalu oraz tego, na jakiego typu klientów będziemy mogli w danej dzielnicy liczyć. Im lepiej przemyślimy naszą decyzję tym mamy większe szanse na powodzenie.

Kim w praktyce będą nasi klienci?

W przypadku bardzo wielu biznesów mocno liczymy na klientów, którzy po prostu wejdą do nas z ulicy. Zainteresuje ich wywieszona oferta, a także projekt witryny i będą chcieli zapoznać się z posiadanym przez nas asortymentem. Warto jednak wcześniej przeanalizować, kim będą nasi klienci. Dobrym rozwiązaniem będzie otwarcie sklepu z zabawkami w dzielnicach, które są zamieszkiwane przez młode małżeństwa z dziećmi. Znacznie mniej trafionym pomysłem będzie taki sam sklep w dzielnicach zabytkowych, gdzie zabytkowe kamienice są zamieszkiwane raczej przez osoby starsze.

Analogicznie, można zapłacić więcej za lokal w ścisłym centrum dysponując takim asortymentem sklepu, który zainteresuje turystów. Mogą to być pamiątki, może to być księgarnia, restauracja czy wyroby hand made. Tymczasem, lokal z pamiątkami raczej nie ma racji bytu w miejscach, gdzie nie ma żadnych zabytków i gdzie turyści w ogóle nie docierają odwiedzając miasto. Podsumowując, wiele należy od tego, czy rzetelnie podejdziemy do takiej kwestii jak wynajem lokalu. Kraków daje nam ogromne możliwości wyboru, nasz plan marketingowy musi być jednak przemyślany.

Możliwość dostosowania lokalu do swoich potrzeb

Każdy sklep jest inny, a więc innego rodzaju asortyment będziemy chcieli w nim zaprezentować. Podczas poszukiwań lokalu trzeba więc koniecznie wziąć pod uwagę nie tylko metraż lokalu, ale i jego wnętrze, układ pomieszczeń i ich wyposażenie. Czy będziemy gdzie mieli ustawić towar? Czy znajdzie się miejsce na wygodnie zaaranżowany magazyn? Czy lokal ma sprawne ogrzewanie i klimatyzację? Niektóre lokale mogą  być tańsze ze względu na fakt, że trzeba będzie je remontować. Jest to pewne utrudnienie, ale jednocześnie jest to szansa lepszego dopasowania takiej przestrzeni do naszego biznesu.

Jaki okres najmu nas interesuje?

Chyba najkorzystniejszą formą umowy jest ta na czas nieokreślony z możliwością jej wypowiedzenia. Bardzo często jednak umowy są zawierane na konkretny czas, np. na dwa, trzy czy pięć lat. W takim przypadku warto przeanalizować zawieraną umowę pod kątem ewentualnych kar umownych w sytuacji, kiedy chcielibyśmy umowę wypowiedzieć wcześniej. To bardzo ważne, kiedy decydujemy się na wynajem lokalu. Kraków to duże miasto, być może z czasem będziemy chcieli zmienić lokalizację albo też będziemy musieli zamknąć nasz biznes. Dobrze jest być przygotowanym na każdą okoliczność.

 Przykładowe oferty wynajmu lokali handlowych znajdziesz tutaj: https://www.herbewo.krakow.pl/do-wynajecia-lokale-handlowo-uslugowe/