Trychologia – do czego stosuje się osocze bogatopłytkowe?

Wykorzystanie osocza bogatopłytkowego w nowoczesnych zabiegach trychologicznych to sposób na bezpieczne i jednocześnie wysoce efektywne odżywienie i wzmocnienie włosów oraz skory głowy. Zanim jednak odpowiemy na pytanie do czego stosuje się osocze bogatopłytkowe, powiemy nieco więcej o tym czym ono dokładnie jest i jakie posiada właściwości.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze to odwirowana część krwi, która pobierana jest od pacjenta, bezpośrednio w dniu zabiegu. Dzięki odwirowaniu dochodzi do uwolnienia czynników wzrostu, które wpływają na komórki odpowiedzialne za budowę oraz pracę mieszków włosowych. Krótko mówiąc, czynniki wzrostu obecne w osoczu prowadzą do pobudzenia mieszków włosowych do produkcji nowych komórek, w efekcie czego możemy cieszyć się zdrowymi, pięknymi i gęstymi włosami. W osoczu obecne są również różnego rodzaju czynniki, które odpowiadają za stymulację wzrostu komórek produkujących tkankę skórną, dzięki czemu osocze bogatopłytkowe wykorzystywane w zabiegach trychologicznych, ma korzystny wpływ nie tylko na porost włosów, ale także cały obszar zabiegowy.

 

Zabiegi trychologiczne z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

Jednym z najpopularniejszych zabiegów trychologicznych jest zabieg mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Zabieg ten polega na wprowadzeniu osocza bogatopłytkowego w głąb skóry, za pomocą wcześniej przygotowanych nakłuć, które wykonane zostały za pomocą profesjonalnego pena, zakończonego niezwykle małymi igłami. Zabieg ten wykonywany jest z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, dzięki czemu pacjent może się nie martwić o uczucie bólu i dyskomfortu, za to skupić się na relaksie i odpoczynku. Mezoterapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, opiera się na dwóch etapach tj. pobraniu krwi pacjenta, a następnie przygotowaniu preparatu niezbędnego do zabiegu, oraz na wprowadzeniu preparatu w obszarze miejsca zabiegowego. Eksperci zalecają skorzystanie z serii zabiegów, w celu uzyskania jak najlepszych efektów mezoterapii igłowej z osoczem bogatopłytkowym. Najczęściej pacjent poddawany jest od trzech do pięciu zabiegom, które wykonywane są w odstępie co pięć tygodni.

Zapraszamy na zabieg https://centrumzdrowegowlosa.pl/

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Zabiegi takie jak mezoterapia igłowa z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego są przeznaczone przede wszystkim dla osób, które nie mogą poradzić sobie z problemami takimi jak:

  • Nadmierne wypadanie włosów,
  • Łysienie plackowate,
  • Łysienie androgenowe,
  • Widoczne przerzedzenie włosów,
  • Uwidocznienie zakoli.

Choć zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest niezwykle bezpieczny, ponieważ preparat podawany w głąb tkanek jest im doskonale znany, istnieją pewne przeciwwskazania, które mogą decydować o tym, że pacjent nie będzie mógł skorzystać z zabiegu. Należą do nich:

  • Ciąża oraz okres laktacji,
  • Choroba nowotworowa,
  • Zakażenia wirusowe, bakteryjne lub grzybicze w obszarze miejsca zabiegowego,
  • Zaburzenia procesu krzepnięcia krwi,
  • Choroby autoimmunologiczne
  • HIV.