Na co zwracać uwagę kupując używane auto do firmy?

Jak pokazują badania przeważająca część Polaków porusza się po drogach naszego kraju samochodami używanymi. Wiąże się to przede wszystkim z faktem, że samochody używane są dużo tańsze od tych z salonu, a ponadto kupno nowego samochodu jest o tyle nieopłacalne, że samochody szybko tracą na wartości i już pięć lat po zakupie, jeśli właściciel chciałby je sprzedać to zrobi to, ale z dużą stratą. Nie dziwi więc, że samochody używane cieszą się dużą popularnością, jednak samochód używany, to samochód eksploatowany, który może mieć wady lub zwyczajnie być zużyty, dlatego kupując auto z drugiej ręki warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Kupować o zaufanych sprzedawców

Pierwszą sprawą, która może zabezpieczyć kupującego przed wpadką i wyborem felernego auta jest kupowanie używanych samochodów wyłącznie od zaufanych sprzedawców. Takimi są na przykład komisy samochodowe, takie jak – krakow-skup-aut.pl, które dbając o swoją renomę i klientów nie pozwolą sobie na sprzedawanie samochodów powypadkowych czy zdezelowanych. Dlatego też warto zastanowić się nad kupnem używanego samochodów w takiej właśnie firmie.

Sprawdzić przebieg

Ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę poza rokiem produkcji jest także liczba przejechanych kilometrów. Każdy koncern samochodowy produkując samochody przewiduje, że będą one działały bez zarzutu do pewnej granicy, kiedy to ich eksploatacja sprawi, że zaczną się problemy. To normalne, że przedmioty w tym także samochody się zużywają, dlatego ważne jest aby sprawdzać przebieg pojazdu. Może być bowiem tak, że samochód starszy ma stosunkowo mało kilometrów przejechanych, zaś innych choć młodszy ma tych kilometrów na liczniku więcej, wówczas lepiej zdecydować się na starszy pojazd, bo są większe szanse, że jego części są mniej zużyte i będzie on służył dłużej.

Zwrócić uwagę czy samochód nie ma śladów szpachlowania czy wyklepywania

Do Polski często bywają sprowadzane samochody z zagranicy, znaczna ich część są to samochody, które uczestniczyły w wypadkach. Takie samochody są następnie naprawiane i odrestaurowywane i sprzedawane, często bez informacji, że mają one wypadkową przeszłość. Dlatego też, aby upewnić się, że samochód nie brał udziału w stłuczce należy uważnie obejrzeć jego karoserię oraz wnętrze w poszukiwaniu śladów szpachlowania czy wyklepywania. Jeśli nie dostrzeżemy nić podejrzanego wówczas należy się jeszcze przejechać takim samochodem i posłuchać jak prasuje silnik i jak się auto prowadzi.