Porady dla przedsiębiorstw wypożyczających samochody dla floty

Mimo że swój samochód ma dziś niemal każdy, nie da się ukryć, że wypożyczalnie aut przeżywają obecnie swój ogromny rozkwit. Wydawać by się to mogło dziwne, ale do samochodów jesteśmy dziś przyzwyczajeni tak bardzo, że nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Skoro tak nic dziwnego, że wielu korzysta z wypożyczalni. Musimy mieć tutaj na uwadze, że wiedza kierowców o takich wypożyczalniach i ich usługach jest coraz szersza. Jednakże warto dodatkowo zapoznać się z poradami, które na takim wynajmie pozwolą zaoszczędzić.

Wypożyczenie z wyprzedzeniem dla firm

Zacznijmy od tego, że samochody najlepiej jest wypożyczać z wyprzedzeniem. Warto zauważyć, że wówczas samochody mogą być tańsze. To jednak nie wszystko. Pamiętajmy, że jeśli będziemy szukać samochodu na miejscu, zdarzyć się może, że w wypożyczalni nie będzie interesującego nas pojazdu. Wówczas wielu wypożycza samochód, który jest w posiadaniu takiego podmiotu, co może się też wiązać nie tylko z większymi opłatami, ale też na przykład większym zużyciem paliwa.

Ubezpieczenie floty

Na pewno nie można zapomnieć o ubezpieczeniu, jakie nas obowiązuje. Wielu kierowców, którzy decydują się na wypożyczenie samochodu, nie czyta umowy takiego wynajmu. Jest to poważne uchybienie, ponieważ znajduje się w niej również wiele kluczowych informacji na temat ubezpieczenia. Okazać się może, że niezbędny jest też wkład własny. Pamiętajmy tutaj, że każdy kierowca jest zazwyczaj niezbędny do pozostawienia wkładu w formie zabezpieczenia środków na karcie kredytowej. Wszystko na wypadek uszkodzenia pojazdu z naszej winy. Ubezpieczenie standardowe obejmuje bowiem szkody spowodowane przez osoby trzecie.

Numery kontaktowe

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że jest zobowiązany do poinformowania dostawcy w miejscu przebywania lub najbliższej tego typu lokalizacji w przypadku jakiegoś wypadku czy tym podobnego zdarzenia. W związku z tym niezbędne jest również posiadanie wszystkich numerów kontaktowych. Najlepiej mieć je wszystkie przy sobie, choć w dobie XXI wieku nie jest to tak wielki problem, jak przed dobą internetu. Dziś bowiem można połączyć się z siecią, wejść na stronę wypożyczalni i znaleźć interesujący nas numer.

Wszystkie powyższe porady to swego rodzaju abecadło dla osób, które planują wypożyczenie takiego pojazdu. Poza tym warto samochody wypożyczać od renomowanych podmiotów gwarantujących niskie ceny i pojazdy w miarę nowe. W stolicy Małopolski takim podmiotem jest wypożyczalnia samochodów Kurdwanów Partners Car. Na tle konkurencji w tym mieście wypożyczalnia ta wypada zdecydowanie najlepiej.