Szafa, garderoba, bieliźniarka, komoda- jak najlepiej zorganizować swoje ubrania?

Troszcząc się o dobrą organizację swojej szafy możemy w znacznie łatwiejszy sposób utrzymać w niej porządek i sprawić, aby dostęp do wszystkich ubrań był znacznie łatwiejszy. Kto z nas nie zna sytuacji, w której zła organizacja prowadzi do bałaganu, a my zaczynamy chodzić ciągle w tych samych zestawach ubrań, do których mamy najłatwiejszy dostęp. Najprostszym sposobem jest wybór takiej szafy, która będzie w stanie pomieścić wszystkie nasze rzeczy. Jeśli metraż pomieszczenia nam na to pozwala- doskonałym dodatkiem do przechowywania drobniejszych rzeczy, bielizny czy biżuterii będzie bieliźniarka lub też komoda. Wobec tego, jak wybrać dobrą szafę, aby rzeczywiście być z niej zadowolonym?

To, co włożymy do środka ma duże znaczenie

W dobrej organizacji miejsca w szafie czy w komodzie bardzo pomaga dodatkowe wyposażenie w postaci drążków, półek, szuflad wewnętrznych, koszy czy pudełek, które ułatwiają segregowanie rzeczy. W taki sposób można też przechowywać różnego rodzaju ubrania tak, aby się nie gniotły i nie niszczyły. Wyposażenie wewnętrzne najlepiej dobrać pod kątem tego, jakiego rodzaju ubrań mamy najwięcej. Duża ilość swetrów to pretekst do organizacji półek, na których będzie można je ułożyć. Sukienki i garnitury, marynarki i eleganckie spodnie? Do ich odpowiedniego przechowywania zdecydowanie najlepsze będą drążki. Specjalne organizatory do szuflad pomogą w łatwym przechowywaniu elementów bielizny, pasków czy nawet biżuterii. W dole szafy na specjalnych półkach można w komfortowy sposób przechowywać obuwie.

Drewniana szafa czy szafa ze sklejki?

Nie bez znaczenia jest także to, z czego zostanie wykonana taka garderoba. W szafie bardzo często przechowuje się wiele rzeczy, które mogą swoje ważyć. Dlatego też to bardzo istotne, aby szafa była solidna, ładnie wykonana i aby mogła pozostać z nami na lata. Taka właśnie będzie drewniana szafa, a ciekawe propozycje szaf i komód w różnym wybarwieniu drewna można znaleźć na polanomeble.pl. I tutaj można przytoczyć wiele argumentów przemawiających za tym, aby taki mebel był jednak mimo wszystko drewniany:

 

  • Zastanawiając się, jak wybrać dobra szafę pomyślmy o swoim komforcie jej użytkowania. Drewniane meble są bardzo wytrzymałe, nie odkształcają się od ciężaru, a półki nie uginają się nawet przy niewielkim nacisku. Jest to praktyczny i funkcjonalny mebel, który jednocześnie nie wymaga praktycznie żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.
  • Drewniana szafa z pewnością będzie nam służyć przez wiele lat, a co za tym idzie- jej zakup jest opłacalny. Poszczególne elementy szafy nie będą się rozchodzić, odklejać czy rozwarstwiać, jak też czasem ma to miejsce z meblami, które są wykonywane z klejonej płyty wiórowej.

Ogromną zaletą mebli z drewna jest precyzja ich wykonania i piękno, jakie da się zauważyć na dużych, litych płytach, z których konstruuje się takie meble. Oryginalny, nietuzinkowy rysunek na drewnie daje niesamowity efekt, który jest ozdobą każdego wnętrza niezależnie od jego stylistyki.