Pokój małego chłopca- jakie elementy muszą się w nim znaleźć?

Pokój dziecięcy jak z bajki z miejscem do kolorowania, czytania, zabawy, a także miejscem do przechowywania wszelkich możliwych skarbów? Pokój małego chłopca to nie lada wyzwanie, tym bardziej, jeśli chcemy, aby elementy wyposażenia w takim pokoju były aktualne przez dłuższy czas, na różnych etapach rozwoju naszego dziecka.

A skoro z wiekiem zmienia się u dzieci tak wiele: ulubione zabawki, sposób spędzania wolnego czasu, a nawet preferowana kolorystyka- dobrze jest na wstępie zaprojektować pewną klasyczną, ponadczasową bazę takiego wnętrza, na której później będzie można budować wszelkie nowe stylizacje. Jest to rozwiązanie sprytne, praktyczne, a przede wszystkim także- oszczędne. Jak zaprojektować pokój malucha, który będzie mógł rosnąć razem z nim na miarę jego potrzeb?

Neutralne kolory raczej się nie nudzą

Stosowanie stonowanej kolorystyki w pokoju dziecięcym- czy to w ogóle ma sens? Jak najbardziej, gdyż to dodatki i dekoracje w pokoju malucha mają dodawać tej przestrzeni pożądanego charakteru. Dlatego też kolor ścian powinien być delikatny, pastelowy, pod wieloma względami neutralny, taki, który nie męczy oczu i nie powoduje u malucha przebodźcowania ferią barw i ilością elementów.

Ta sama zasada dotyczy podstawowych elementów wyposażania, a więc wybrane meble do pokoju dziecięcego również powinny stanowić pewną ponadczasową, neutralną bazę. Niezależnie od tego, na jaki ich styl się zdecydujemy- celujmy raczej w meble pełnowymiarowe, a nie w kolekcje typowo dziecięce. Klasyka obroni się na każdym etapie życia malucha i nie trzeba będzie jej zbyt często wymieniać. Minimalistyczne drewniane meble w kolorze białym? A może dębowe meble w ciepłym, naturalnym wybarwieniu drewna, które sprawia, że wnętrze jest przytulne?

Chcąc zakupić meble, które naprawdę będą dobrze opierać się próbie czasu najlepiej celować w produkty o wysokiej jakości, a takie są właśnie meble do pokoju dziecięcego wykonane z drewna. Są one solidne i mają wspaniały, niepowtarzalny rysunek, który zachwyca przez lata. Drewniana komoda, szafa, a nawet biurko to dobra inwestycja na długie lata użytkowania. Tego rodzaju kolekcje mebli możemy znaleźć na stronie polanomeble.pl.

Pomyśl o dobrej organizacji zabawek

Urządzając pokój malucha warto od razu zaplanować odpowiednie miejsca do przechowywania zabawek. Warto mieć na uwadze, że dzieci raczej nie lubią sprzątać, nie będą też w stanie porządkować otwartych regałów i robić bajkowych wystawek w witrynkach. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są zamknięte regały, gdzie za drzwiczkami takiego regału można schować najgorszy bałagan oczyszczając w kilka chwil cały pokój z nadmiaru przedmiotów. Doskonale sprawdzają się wszelkie szuflady, kosze i koszyczki, do których wystarczy wrzucić pluszaki zamiast za każdym razem układać je w szeregu na otwartej półce. To szczególnie ważne w momencie, kiedy zależy nam na tym, aby sprzątanie pokoju dziecka przebiegało szybko i sprawnie i aby malec mógł przynajmniej część porządkowania swoich rzeczy wykonywać na własną rękę ucząc się samodzielności.