Jaki kierunek studiów

Marketing i zarządzanie to były dwa z kierunków, które w latach 2002-2005 były najbardziej oblegane przez kandydatów na studia. Nic dziwnego, gdyż były to jak najbardziej rozwojowe kierunki po których można było otrzymać ciekawą pracę a same marketing studia były równie oblegane i wymarzone jak chociażby studia prawnicze.

Rynek jednakże w pewnym stopniu nasycił się marketingowcami i zaczął szukać osób o bardziej szerokich kompetencjach. biorąc pod uwagę Kraków studia powinniśmy zwrócić uwagę na Wyższą Szkołę.

Jest to szkoła z tego gatunku szkół, które biorąc pod uwagę jakie przedmioty wykładają i jakie kierunki prowadza. WSZiB gruntownie analizuje, które kierunki są obecnie i będą w przyszłości pożądane, a które są i będą niekoniecznie potrzebne, bądź, które są nasycone i nie warto otwierać danego kierunku w określonym roku. Jest to rozwiązanie jak najbardziej praktyczne, gdyż nie ma sensu wybierać się na kierunek dany tylko po to by go ukończyć, skoro później nie otrzymamy po nim żadnej ciekawej pracy, gdyż owej pracy nie będzie.

Wyższa Szkoła dopasowuje się do potrzeb rynkowych i w danym roku akademickim otwiera takie kierunki, które przez najbliżej kilka lat będą pożądane a absolwenci danych wydziałów będą oczekiwani przez potencjalnych pracodawców. Po studiach licencjackich i magisterskich zawsze można kontynuować naukę w ramach coaching studia podyplomowe.