Inwentaryzacja informacje

Wybierając firmę oraz zespół, który przeprowadzi inwentaryzacje aptek musimy bardzo uważnie sprawdzać osoby, które będą w tym brały udział. Istnieje bowiem duży odsetek osób, które nieuczciwie przeprowadzają inwentaryzacje dla firm. Trzeba uważać na takie osoby i dokładnie sprawdzać swoich współpracowników. Apteki różnią się w jednym zasadniczym punkcie od sklepów spożywczych. czytaj dalej „Inwentaryzacja informacje”

Własna firma- marzenie wielu. Jak je zrealizować?

Otwarcie własnej firmy jest czasem naprawdę ogromnie ważnym wydarzeniem w życiu człowieka. Zwłaszcza, jeśli do tej pory zajmowaliśmy się tylko i wyłącznie pracą na etacie. Własna firma jest czymś zupełnie nowym, co daje nam wolność, ale i wiąże się z bardzo wieloma obowiązkami. A jednak, na pewno warto spróbować, aby przekonać się o tym, czy taka działalność jest dla nas i czy odnajdziemy się w ramach samozatrudnienia. Kiedy już zaznajomimy się z wszystkimi kwestiami formalnymi odnośnie tego, jak taką firmę założyć, jak ją rozliczać i jakie dokumenty są nam na bieżąco potrzebne- trzeba zacząć działać i na siebie zarabiać. Jaki powinien być kolejny krok?

Wynajem lokalu stacjonarnego

Tak naprawdę wynajem lokalu handlowo-usługowego jest obowiązkowym punktem zadań do wykonania dla każdego przedsiębiorcy, który chce otworzyć jakiś stacjonarny sklep, butik, zakład fryzjerski, kosmetyczny, serwis komputerowy czy nawet prywatny gabinet medyczny. Jeśli chodzi o lokale użytkowe i o aspekty związane z ich wynajmem, jedną z najważniejszych zmiennych, jaka różnicuje ceny za wynajem jest lokalizacja. Oczywiście, lokale w prestiżowych lokalizacjach- na przykład w samych centrach miast, przy często uczęszczanych deptakach czy promenadach, będą miały wysokie ceny najmu, ale też w takich miejscach najłatwiej złowić klienta i można liczyć na największy ruch w interesie. Takie lokale w Krakowie wynajmiesz na https://www.herbewo.krakow.pl/do-wynajecia-lokale-handlowo-uslugowe/. Nie stanowi to jednak reguły obowiązującej zawsze, czasem trzeba też wziąć pod uwagę specyfikę danego miejsca, osoby, które je najczęściej odwiedzają oraz dopasowanie tego wszystkiego do charakteru biznesu, jaki chcemy prowadzić. Modna kawiarenka na pewno znajdzie odpowiednią klientelę przy uniwersytetach i uczelniach, a znacznie gorszy utarg i mniejszą ilość gości może mieć w mocno oddalonych dzielnicach, tzw. „sypialniach”, z których każdego dnia wszyscy podróżują do centrum. Innym przykładem jest założenie sklepu z artykułami niemowlęcymi i dziecięcymi. Na pewno taki sklep będzie częściej odwiedzany w momencie, kiedy stanie na jednej z ulic nowego osiedla, które zamieszkują głównie młode małżeństwa z dziećmi. Gorszy utarg może być natomiast przy leciwych, zabytkowych kamienicach, których mieszkańcy mają już swoje lata.

Grunt to mieć dobry plan i powoli, systematycznie wcielać go w życie

Dobry plan to już połowa sukcesu. Ważne, abyśmy wiedzieli, co chcemy sprzedawać, jaka ma być nasza grupa odbiorców, a także jaki lokal będzie nam najbardziej odpowiadał pod względem ceny, metrażu, lokalizacji lub też wyposażenia. Poszukiwania lokalu na wynajem powinniśmy rozpocząć mając pewien zapas czasu tak, aby dać sobie pewne pole manewru i nie być zmuszonym do wybierania akurat tego, co jest, a nie tego, co będzie nam odpowiadało. Cenę za wynajem zawsze możemy spróbować negocjować, zwłaszcza, jeśli lokal jest już na rynku nieruchomości pod wynajem od dłuższego czasu. Da nam to szansę zmniejszenia ceny, a tym samym już na starcie będziemy mogli pozwolić sobie na pewną oszczędność.

Co jest potrzebne do tego, aby założyć własną agencję modelek?

Wydaje się, że taki biznes faktycznie jest mało popularny, a co za tym idzie, na założenie takiej działalności decydują się głównie osoby dobrze zorientowane w temacie, które mają jakiś pomysł na siebie. czytaj dalej „Co jest potrzebne do tego, aby założyć własną agencję modelek?”

Na czym polega i czym jest pozycjonowanie lokalne?

Marketing internetowy oferuje obecnie bardzo wiele różnych, ciekawych kampanii, których efektywność można dość łatwo mierzyć, chociażby przez ogólnodostępne i darmowe narzędzia analityczne takie jak Google Analytics. Jedną z kampanii, którą można zaprojektować dla firmy, której działalność ma raczej charakter stacjonarny, ograniczony do konkretnego obszaru- na przykład w ramach jednego miasta, jest pozycjonowanie lokalne. Są to różnego rodzaju działania i zabiegi odpowiednio rozłożone w czasie, które mają na celu poprawić pozycję strony w wyszukiwarce na wybrane słowa kluczowe na konkretnym obszarze- np. może to być obszar krakowski, czyli miasto i jego okolice. Jest to reklama, która może dać naprawdę bardzo wiele korzyści firmie. czytaj dalej „Na czym polega i czym jest pozycjonowanie lokalne?”

Urządzamy biuro we własnym mieszkaniu

Własne biuro w mieszkaniu- to marzenie osób, które mają możliwość pracy na własny rachunek, a czasem to w ogóle warunek konieczny, aby móc taką pracę wykonywać. Nie każdy może pozwolić sobie na to, aby wydzielić w obrębie mieszkania całkiem osobne pomieszczenie i zaaranżować je tylko i wyłącznie do pracy. czytaj dalej „Urządzamy biuro we własnym mieszkaniu”

Jak osiągnąć prestiż w biznesie? Najlepiej poprzez prestiżowe biuro!

Nie od dzisiaj wiadomo, że przestrzeń biurowa firmy jest jej najlepszą wizytówką. Świadczy bowiem o podejściu jej właścicieli do pracowników, partnerów biznesowych i przede wszystkim klientów. czytaj dalej „Jak osiągnąć prestiż w biznesie? Najlepiej poprzez prestiżowe biuro!”

Warunki naturalne a pomysł na biznes

Zastanawiając się na pomysłem na biznes przyszły przedsiębiorca powinien wziąć pod uwagę wiele różnych elementów. Znaczenie ma odnalezienie odpowiedniej niszy rynkowej i zaspokojenie potrzeb potencjalnych klientów. Jednym z elementów, które także mogą mieć znaczenie w przypadku otwierania nowego biznesu są także warunki naturalne miejsca, w którym firma ma powstać. Oto kilka przykładów branż, w których znaczenie mają także geograficzne i biologiczne aspekty danej lokalizacji. czytaj dalej „Warunki naturalne a pomysł na biznes”

Jak radzą sobie Polacy z austriackim prawem?

Agata (prowadzi własny biznes w Wiedniu): przed założeniem własnego biznesu w Austrii mieszkałam tam już dziesięć lat. Nie miałam żadnych kłopotów w płynnym posługiwaniu się tym językiem, jednak kiedy przyszło do kontaktu z urzędami i tworzenia firmy okazało się, że języków pism był ogromnie zawiły (zresztą nawet w naszym kraju pewnie miałabym z tym problem) pomógł mi wówczas czytaj dalej „Jak radzą sobie Polacy z austriackim prawem?”

Produkcja opakowań, czyli rosnąca branża na polskim rynku

Produkcja opakowań okazuje się być coraz bardziej intratnym biznesem. Jak się okazuje jest ona szacowana na ponad 11 miliardów euro, a wzrost produkcji w 2018 r. w stosunku do lat poprzednich ukształtował się na poziomie 6 – 6,5%. Takie dane sprawiają, że każdy kto myśli nad rozkręceniem własnego biznesu powinien wziąć pod uwagę między innymi tę, bardzo dobrze prosperującą branżę. czytaj dalej „Produkcja opakowań, czyli rosnąca branża na polskim rynku”